You Are the Leader of Tomorrow – Rumunsko

single-image

Termín konání: 21. srpen – 1. září 2016

Místo konání: Slanic Moldova, Rumunsko

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Prosím pročtěte si info-packrozpis denních aktivit výměny mládeže a rozpis aktivit přípravného předprojektového setkání.

Prosím podívejte se také na parádní stop motion video z dílny českého týmu o psaní CVhttps://www.youtube.com/watch?v=FpEeEOBrUmI

Účastníci: Monika Gregorová, Martin Kubiš, Filip Vodvářka, Markéta Smolková, Daniela Kaňková

Group leader: Vojtěch Vrabec

Účastnící se země: ČR, Rumunsko, Turecko, Španělsko, Litva, Bulharsko, Rakousko

Účastnický poplatek: €15 (poplatek si vybírají samotní organizátoři na pokrytí nákladů jednoho výletu během této výměny mládeže)

Hostitelská organizaceTholus NGO

Report z projektu:

Od 21. 8. 2016 do 1. 9. 2016 se v rumunském Slanic Moldova, vzdáleného asi 300 kilometrů od hlavního města Bukurešť, sešlo asi čtyřicet mladých leaderů ze sedmi zemí (Česká republika, Rumunsko, Rakousko, Turecko, Litva, Bulharsko, Španělsko) za účelem výměny mládeže. Tématem projektu bylo You Are the Leader of Tomorrow. Hostitelskou organizací byl Tholus NGO.

Projekt byl zaměřen na rozvoj schopností leadera. Prováděli jsme různé simulace, diskutovali jsme, tvořili stop motion video a dokonce jsme se setkali s několika místními leadery, převážně motivačními řečníky. Prozkoumali jsme také krásy městečka Slanic Moldova a okolí a vydali jsme se i na výlet do Brašova a na Drákulův hrad Bran (vzdálených asi 100 kilometrů od místa konání). Nechyběli ani seznamovací hry a kulturní večery s ochutnávkami specialit, muziky a tanců jednotlivých zemí.

Spousta účastníků už mělo s leaderováním nějaké zkušenosti, takže jsme si tyto vědomosti vzájemně předávali i mimo program, například ráno na terase s kávou v ruce. Vzájemně jsme se motivovali, inspirovali a podporovali.

Na závěr bych ráda řekla, že projekt jsme si moc užili a těšíme se na další.

Za českou skupinu

 

Daniela Kaňková

Možná se ti bude líbit