You Can Fight Back — Řecko

single-image

Termín konání: 16.-23. listopadu 2013

Místo konání: Athény, Řecko

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 1.1. výměna mládeže

Účastníci: Eva Janečková, Michal Havelka, Martina Nekolová, Martina Vyplašilová

Report z projektu:

Projekt s názvem You can fight back byl pořádán, ve městě s úžasnou historií, v Aténách. Hlavním tématem projektu byla šikana ve všech možných podobách a zároveň zamyšlení nad prevencí či řešení tohoto jevu.

Podle mého názoru byl tento projekt netypický počtem svých účastníků. Sešlo se tam 45 lidí z 8 zemí plus organizátorský tým. Tolik lidí nebylo opravdu lehké zorganizovat, proto to působilo zmatky v časové organizaci workshopů i v celkovém team-buildingovém procesu.

Téma projektu bylo opravdu silné a zajímavé. Měli jsme možnost nahlédnout do kulturních problémů společností zúčastněných států a znovu zjistit, že se tyto problémy napříč Evropou příliš neliší. Nicméně při potenciálu tohoto tématu jsem byla nepatrně zklamaná nedostatkem workshopů či úplným vypuštěním závěrečného shrnutí naší práce.

Na druhou stranu, byl nám poskytnut dostatek prostoru pro pečlivé navštívení Atén, i když jsme čekali větší zapojení ze strany řeckých organizátorů, aby nám pomohli město prozkoumat očima jeho obyvatel.

Přes všechny drobné nedostatky to byl skvěle strávený týden v řeckém hlavním městě, a jsem neskutečně ráda, že jsem tam mohla být. Vděk patří hlavně týmu Evropského centra mládeže Břeclav, za to, že jsme se tohoto projektu mohli zúčastnit!!!

 

Martina Vyplašilová

Možná se ti bude líbit