M.U.S.I.C.A — Music Uniting Soulmates in Covid-19 Aftermath — Itálie

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Pachino, Sicílie, Itálie

Termín konání: 20.—30. září 2023

Advance Planning Visit (APV = přípravné předprojektové setkání): 1.—4. září, Pachino, Itálie. APV se zúčastní pouze group leader za každý tým. Zástupce ČR týmu účastnící se APV se musí také zúčastnit samotné výměny mládeže 20.—30. září. Ubytování na APV bude ve stanech. Ubytování na samotné výměně bude v chatkách a bungalovech.

Český tým: 4 účastníci (ve věku 17-30 let) + 1 group leader (ve věku 18+). Group leader nemusí mít zkušenosti s hudbou/zpěvem.  

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Hostitelská organizace: Attiva Mente

Popis projektu:

Hlavním tématem projektu jsou následky letu Covid 19. Mladých lidí se pandemie a její omezení dotkly více než ostatních. Museli se vzdát přechodových rituálů, jako je oslava osmnáctých narozenin, museli sledovat výuku přes internet, přišli o více než dospělí, důležité zážitky od okamžiku k okamžiku. Pandemie poznamenala jejich životy v mnoha negativních ohledech, a proto jim tento projekt pomůže zpracovat jejich zkušenosti a prozkoumat vlastní cestu, jak být po těchto nešťastných letech silnější.

Tento projekt bude realizován uměleckým způsobem: Mladí lidé s pomocí pracovníků s mládeží a za logistické podpory Dalek Studios vytvoří od základu osmiskladbové album, na kterém prostřednictvím nástrojů neformálního vzdělávání vyjádří své zkušenosti a naději do budoucna. Album bude distribuovat společnost Jamendo a bude zdarma k legálnímu a bezplatnému stažení.

Proč “ Music Uniting Soulmates in Covid-19 Aftermath“?

Tento název jsme zvolili proto, že vyjadřuje spolupráci 25 mladých lidí na vytvoření hmatatelného výsledku (hudebního alba), který pomůže jejich organizaci zpracovat negativní zážitky z pandemie Covid-19 a promění je v poselství naděje pro všechny, kteří kvůli koronaviru trpěli.

M.U.S.I.C.A. toho chce dosáhnout prostřednictvím jazyka hudby. To vede k neformálním vzdělávacím aktivitám založeným na jam session, workshopu skládání písní, koncertech a nahrávání alba během této výměny mládeže.

Cílem projektu je:

 • poskytnout mladým hudebníkům a zpěvákům zkušenosti s nahráváním, společným psaním písní a koncertním managementem.
 • dát jim příležitost prozkoumat pocity a zpracovat vzpomínky po pandemii;
 • prozkoumat nerovnost, stereotypy a rasové předsudky, které se objevily v nejtěžších fázích pandemie, jež se týkaly především, ale nejen, Asiatů a zejména Číňanů.

Těchto cílů bude dosaženo prostřednictvím metod neformálního vzdělávání, skupinové diskuse, aktivit pod širým nebem, nahrávání, workshopu psaní písní.

Profil vedoucího skupiny:

 • Věk +18 let, schopný pomáhat a podporovat účastníky při učení během aktivit;
 • Lidé se zkušenostmi s tématem projektu.
 • Opravdu ceněné by byly alespoň amatérské zkušenosti s hrou na nástroj, skládáním a psaním písní;
 • Lidé, kteří se již účastnili jiných akcí programu Erasmus+, a to jako účastníci i jako vedoucí skupin (není nutné, ale doporučuje se);
 • lidé s dobrou znalostí anglického jazyka (pro co nejefektivnější komunikaci s organizátory a pro zjednodušení řešení případných problémů, které by se mohly během aktivit objevit);
 • ochota vést aktivity se svou vlastní skupinou.

Jedná se o výměnu mládeže, a proto nebude k dispozici školitel pro všechny skupiny, ale každá skupina bude muset připravit a zprostředkovat alespoň jednu aktivitu v rámci tohoto projektu.

Profil účastníků:

 • Mladí lidé ve věku od 18 do 30 let, muži a ženy v co nejrovnoměrnějším poměru (u nezletilých bude nutné povolení rodičů);
 • Lidé se zájmem o dané téma (nutné);
 • Zpěváci a hudebníci, i na amatérské úrovni;
 • Mladí lidé s omezenými příležitostmi (případně jeden za každou skupinu v kategorii: ekonomické překážky, zdravotní postižení (zrakové postižení, pohybové obtíže));
 • Mladí lidé ochotní podělit se o své zkušenosti z období pandemie, schopní zapojit se do debat a kreativně se zapojit do nahrávání alba.

Každá národní skupina musí být schopna šířit výsledné výsledky projektu (album + webová platforma) ve své vlastní komunitě po skončení projektu, a to formou koncertů, akcí a jakoukoli formou potřebnou pro zesílení dopadu tohoto projektu po dobu trvání samotného projektu.

Ubytování: účastníci budou ubytováni v kempu.

Možná se ti bude líbit