Tales Told & Untold — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Sarata Monteoru & Buzau, Rumunsko

Termín konání: 10.—19. březen 2023

Český tým: Štěpánka Kameníková, Marija Pečníková

Přečtete si info-pack & rozpis denních aktivit

Prosím omrkněte také výsledky projektu:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100090551641757

https://youtu.be/eMS5mC5E7fw – REFUGEES

https://youtu.be/9zOQrieZBWc  – STUPID TOURIST

https://youtu.be/3QJshY3meu4  – GIRLS JUST WANNA HAVE FUN

https://youtu.be/K2qmESdY_SE  – TWO FACES, ONE MIRROR

https://www.scribd.com/document/668176989/TALES-TOLD-AND-UNTOLD

 

Hostitelská organizace: Hair Redivivus Buzau

Report z projektu:

Tréninkový kurz, který se jmenoval Tales Told & Untold se konal 10.-19.3. v Rumunsku a to konkrétně na dvou místech, v krásné malé vesničce Sarata Monteoru a ve městě Buzau.

Projektu se zúčastnilo celkem 32 účastníků z 16 různých zemích – Belgie, Bulharska, Kypru, České republiky, Francie, Řecka, Itálie, Litvy, Lotyšska, Makedonie, Polska, Portugalska, Srbska, Španělska, Turecka a Rumunska.

Ubytovaní jsme byli na pokojích po dvou lidech, kdy pokoje byly velice příjemné a pohodlné. Jídlo, které nám poskytovaly v restauraci bylo velmi dobré a také respektovali stravovací odlišnosti účastníků, kdy vařili jídla jak pro vegetariány, pro lidi intolerantní k laktóze a pro lidi, kteří nejedí vepřové apod.

Aktivity byly zaměřené na to, aby nám předali nové metody a nástroje na podporu tolerance a různorodosti a také na boj proti diskriminaci menšin. Typickým začátkem dne po snídani byl krátký energizer venku před budovou, kde jsme se probudili a nabili se energií na další program. Poté jsme šli do konferenční místnosti, kde pro nás byli připraveni od organizátorů různé workshopy, které byly zaměřené na dané téma. Tyto workshopy probíhali buď v plénu nebo v týmech, kdy jsme například prezentovali příběhy z naší země, které zahrnovali nějakou formu diskriminace, hráli jsme divadlo, tvořili jsme různé příběhy a obrázky v různých skupinkách. Také jsme tvořili příběh do forum theater, video a knihu.

Dva večery jsme měli interculture nights, kdy dva účastníci z dané země prezentovali své typické jídlo a pití, také mohli zatancovat jejich tradiční tanec nebo zazpívat jejich tradiční píseň. Další noc jsme měli Rumunskou noc, kdy nám přímo organizátoři připravili něco o jejich zemi. Dostali jsme obložené talíře, kde byly typické uzeniny, sýry, omáčky a chléb typický pro Rumunsko. Ochutnali jsme jejich slivovici a také rumunské víno.

Poslední dva dny jsme strávili ve městě Buzau, kdy byl náš program už o něco volnější, abychom si mohli prohlídnout město a načerpat nové zážitky z nového místa.

Těchto deset dní uteklo jako voda a všechny tyto workshopy a aktivity všechny účastníky velice sblížily. Na konci tohoto projektu se nikomu nechtělo Rumunsko opouštět a myslím, že všichni na sebe budeme dlouho vzpomínat.

Štěpánka Kameníková

Možná se ti bude líbit