Youth Unemployment: Working on Work — Arménie

single-image

Termín konání: 10.-18. května 2013

Místo konání: Dilijan, Arménie

Účastníci: Ondřej Serbousek

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 3.1. tréninkový kurz

Účastnický poplatek: €30 (vybírají si ho samotní organizátoři na projektu)

Report z projektu:

Report: Youth Unemployment – TC Working on work

Projekt se konal v malém městečku Dilijan v Kavkazských horách cca 100km od Jerevanu. Pro Arménce je toto městečko známé turistické letovisko ale na středoevropské poměry velikostí ani počtem turistů příliš neohromí. Co ale rozhodně ohromí je krása přírody všude okolo. Nádherné výhledy sice občas zkazí betonový monument z dob dávno minulých nebo nově postavená vila movitějších podnikatelů i tak je ale příroda okolo nádherná. Nedaleko se nachází vyhledávané Sevanské jezero a kláštery či kostely různě v horách.

Téma projektu bylo zaměřené na nezaměstnanost mladých lidí, hledání řešení a sdílení zkušeností v tomto tématu. Účastníci společně diskutovali o možných postupech, učili se jak správně napsat životopis nebo motivační dopis či jak se připravit a absolvovat pracovní pohovor. V posledních dnech kurzu jsme se společně všichni hlouběji seznámili s fungováním programu Mládež v Akci včetně jeho rozšířených možností. Pořadatelé nám taky dali možnost zkusit si sepsat vlastní projekt, který nám pak ohodnotili a dodali připomínky.

Projektu se účastnili mladí lidé z Česka, Bulharska, Rumunska, Itálie, Španělska, Gruzie, Moldávie a pořádající Arménie. Projekt pořádala organizace APY – Armenian Progressive Youth.

Zprávy z místních novin

http://armenpress.am/eng/news/719408/young-people-from-european-countries-attended-classes-in-dilijan.html

http://www.panorama.am/en/society/2013/05/20/dilijan/#.UZn2qNDEFbE.facebook

Ondřej Serbousek

Možná se ti bude líbit