Kino Soria — Španělsko

single-image

Termín konání: 11.-18. listopad 2018

Místo konání: Soria, Španělsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: Harmonii Coaching & Wellness

Účastníci: Veronika Kůsová, David Krkoška, Barbora Kulíková

Účastnící se země: CR, Spain, Romania, Moldova, Turkey, Georgia, Cyprus, Azerbaijan

Report z projektu:    

Projekt Kino Soria nebo taky „Filmtizens“ se konal od 11. 11. do 18. 11. 2018 na severu Španělska poblíž městečka Soria. Ubytování bylo zvoleno trochu netradičně v hotelu kdesi u hlavní silnice uprostřed ničeho, takže na program do Sorie nás každé ráno a odpoledne vozil smluvený autobus. V Sorie jsme pak v prostorech centra pro mládež Espacio Joven de Soria každé dopoledne a odpoledne absolvovali rozmanitý program, který zahrnoval lecjaké aktivity od ranní meditace po odborné přednášky o filmové vědě a fotografii.

Celý projekt byl zaměřen na film, focení a zlepšení našich kompetencí v tomto ohledu za účelem využití nabytých znalostí ve svých domácích komunitách a k následnému docílení pozitivní změny ve společnosti. Vzdělali jsme se převážně teoreticky – čas konání projektu se překrýval s filmovým festivalem Kino Soria, který v městečku právě probíhal, a tak jsme se například byli podívat na promítání krátkých amatérských filmů, nebo jsme si poslechli již zmíněné přednášky. V praktické rovině jsme toho bohužel moc udělat nestihli kvůli časovým omezením, ale vzhledem k tomu, že se projektu účastnilo mnoho talentovaných fotografů, vzniklo minimálně velké množství krásných snímků ze společných aktivit.

Aby tréninkový kurs co nejlépe naplnil potenciál interkulturního sdílení, proběhlo jedno dopoledne ve stylu takzvaných „open spaces“, kdy každý z účastníků mohl nabídnout ostatním nějaký workshop a podělit se o to, co umí či zná. Bylo tedy možné navštívit například hodinu pózování před fotoaparátem, řízenou meditaci, dechová cvičení, networking neziskových organizací, hodinu zumby, a mnohé další zábavné aktivity. Velká škoda, že se v tomto duchu nenesl celý den, protože talentu bylo mezi účastníky na rozdávání!

Projekt v Sorie byl jiný než jiné projekty, na kterých jsem dosud byla, ale byl výjimečný skladbou účastníků. Nestává se často, abych měla možnost potkat se s lidmi např. z Moldávie, Gruzie nebo Ázerbájdžánu, a už vůbec se nestává často, abych se setkala se skupinou natolik inspirativních duší, které meditují, tvoří, milují a sdílí vše, co (v sobě) mají. Za to patří tomuto tréninkovému kursu mé velké díky.

Veronika Kůsová

Možná se ti bude líbit