Take Action Now! — Portugalsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Braga, Portugalsko

Termín konání: 12.—18. říjen 2022

Český tým: Martina Kyselá, Adéla Škorpilová, Tereza Bachronová

Přečtete si info-pack.

Hostitelská organizace: SYnergia Portugal

Report z projektu:

Projekt s názvem Take action Now se konal 12.-18. října 2022 v Portugalsku v krásném historickém městě Braga.
 
Organizace Synergia, která funguje již od roku 2004, vytvořila tento tréninkový kurz s cílem edukovat pracovníky s mládeží o SDG – Sustainable Developement Goals, česky Cíle udržitelného rozvoje, které byly přijaty na Summitu OSN  v září 2015 a jsou společným rozvojovým programem všech států světa. Zahrnují odhodlání vymýtit extrémní chudobu, zajistit společnou prosperitu a mír, budovat partnerství, ale také chránit životní prostředí.
 
Na toto téma se vzdělávali účastníci ze Španělska, Itálie, Rumunska, Česka a Slovenska. Jejich cílem bylo vytvořit několik workshopů na základě informací o SDG’s, získaných během lekcí v prvních dnech konání tohoto projektu. Cílem bylo tyto workshopy představit a aktivně do nich zapojit mládež, která byla pozvaná organizací Synergia.
 
Součástí projektu byla také tzv. intercultural night. Účastníci přivezli a připravili tradiční pokrmy a nápoje, které vzájemně prezentovali participantům. Během večera proběhly také přednášky, které měly za cíl přiblížit kulturní zvyklosti a historii,  nechyběly ani ukázky tradičních tanců.
 
Projekt byl velmi obohacující díky výborné práci organizátorů, vzájemnou kooperací účastníků a kvalitně vytvořeným programem. Věřím, že participanti budou moci získané znalosti a schopnosti dále aplikovat a zároveň rádi vzpomínat na společně strávený čas se skvělými lidmi.
 
Adéla Škorpilová

Možná se ti bude líbit